Zbliża się największe naukowe święto w Europie! 24 września zapraszamy na 15 MAŁOPOLSKĄ NOC NAUKOWCÓW! Ubiegły rok nie pozwolił na wspólną zabawę… Jesteśmy zachwyceni, że będzie to możliwe już za 2 tygodnie! W tym roku impreza będzie miała formę hybrydową – stacjonarną i online – tak, żeby jak najwięcej osób miało możliwość bezpiecznego uczestnictwa w przygotowanych atrakcjach. 

Oferta

Co na Was czeka w tym roku? Każdy znajdzie coś dla siebie!

  • KOLEJ NA KOLEJ! – prelekcja dotycząca historii kolejnictwa, od jej początków do czasów współczesnych. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznania się z tajnikami pracy kolejarza, nie zabraknie również kolejowych eksponatów! Ogromną dawkę wiedzy i informacji przygotował Pan Marcin Lisowski – prezes Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Krakowie.
  • FOTOSTACJA – możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia (tzw. fotobudka!) 
  • ZAKODUJ KOLOREM – krótkie warsztaty z kodowania i programowania, z wykorzystaniem robotów Ozobot. Różnorodne zadania i zabawy pobudzające wyobraźnię oraz kreatywność!
  • CIEKAWY ŚWIAT FOTOGRAFII – uczestnicy spotkania zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu historii i teorii fotografii. Pojawi się dyskusja, jak wielką moc ma zależność między fotografem, a aparatem. Nie zabraknie prezentacji dawnego i nowego sprzętu fotograficznego. Wykład poprowadzi dr Marcin Kania – Artysta Fotograf Rzeczypospolitej Polskiej.

Jak dołączyć?

Ze względów bezpieczeństwa, obowiązują listy zapisów. Nie czekajcie do ostatniej chwili, jeśli chcecie to przeżyć na żywo – spieszcie się! 

Skontaktujcie się z nami: mailowo: multicentrum@biblioteka-skawina.pl, telefonicznie: 12 276 25 71 lub osobiście w budynku Biblioteki Głównej, do dnia 23 września 2021 r. (czwartek).

Zapisy startują 13 września (poniedziałek).

Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach znajdziecie na oficjalniej stronie internetowej MNN – https://nocnaukowcow.malopolska.pl/.

ZAPRASZAMY!

P.S.: Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Województwo Małopolskie.

Kategorie: Aktualności